SEO

301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır? Bütün Detaylar (VİDEO)

Web sayfalarının kalıcı olarak başka URL sistemine yönlendirilmesi işlemine verilen isim 301 yönlendirmesi olarak karşımıza çıkar. SEO performansı başta olmak üzere birçok açıdan bu işlem oldukça önemli bir süreci teşkil ediyor.

Dolayısıyla işlemin nasıl yapılacağını bilmek son derece önemlidir. SEO değerlerinin yeni URL üzerine aktarılmasını da sağlayan işlemi yapmak için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulamanız gerekir.

Bunlar;

 • Eski sayfanın URL’sini tespit etme,
 • Yeni URL belirleme işlemi,
 • Htacess dosyası oluşturma veya var olan dosya üzerinde düzenleme yapma,
 • Dosyanın baş kısmına rewriteengine on kodunu ekleme,
 • Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra eski URL kodunu yeni URL koduna yönlendirecek kodu ekleyiniz.
 • Bütün işlemleri tamamladıktan sonra dosyayı kaydederek sunucuya yükleme işlemini tamamlayın.

Yukarıda sayılan 6 adımı teker teker uyguladığınızda 301 yönlendirmesi işlemini tamamlamış olursunuz. Fakat herhangi bir hata yapmamak için mutlaka yedekleme alın. Yedekleme almak işinizi daha sağlama almayı sağlayacaktır. Yedekleme almak aynı zamanda verilerinizi kaybetmenizi önleyecek ve yanlış bir işlem yaptığınızda geri alma fırsatını sizlere sunacaktır. 301 yönlendirmesi yapmak son derece kolay bir işlemdir.

Kolay bir şekilde işlemleri yaparak yeni URL sistemine işlemlerinizi aktarabilirsiniz. İşlemlerinizi aktardıktan sonra yeni URL sisteminiz SEO açısından verimliliğinizi doğrudan etkileyecektir. URL yenileme işleminin belirli zaman aralıklarında yenilenmesi gerekiyor. Belirli aralıklarla yenileme işlemini gerçekleştirerek SEO verimliliğinizi artırma avantajına sahip olabilirsiniz.

301 Yönlendirmesi Nedir?

301 yönlendirmesi günümüzde web sayfalarının kalıcı olarak başka URL adresine aktarılma işlemine verilen işlem sürecidir. Bu işlem eski sayfanızın trafik akışının ve SEO değerlerinin yeni URL sistemine aktarılmasını sağlayacaktır.

301 yönlendirmesini gerçekleştirmek trafik akışınızı ve kullanıcı deneyimini optimize ederek korur. Aynı zamanda bu durum arama motorlarında tarafından artı olarak web sitenizin hanesine yansır.

Ziyaretçi trafiğinizi kaybetmeden yeni sayfaya aktarılmasını sağladığı için günümüzde 301 yönlendirmesi oldukça verimli bir işlem çeşidi olarak karşımıza çıkar. İşlemi yapabilmek için bu süreçte htaccess dosyasını düzenlemeniz veya yenisini oluşturmanız gerekebilir. Eski sayfalarınızın trafik verisini ve SEO değerlerini yeni sayfaya aktardığı için 301 yönlendirmesi sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. İşlemlerinizi yapmadan önce mutlaka eski URL sayfanızın yedeğini alınız. Yedeğini almak olası bir hata durumunda URL adresinizin kaybolmasını önleyecektir.

301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Kalıcı olarak eski URL’nizi yeni URL’ye aktarmak istiyorsanız 301 yönlendirmesi yapmanız gerekecektir. İşlemi yapmak son derece pratiktir. Aktarma işlemleri çok hızlı bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda yönlendirme yapmak Google arama motorunda sitenizin puanını artıracaktır. Böylelikle siteniz daha ön sıralarda yer almayı başaracaktır.

Web sitenizin SEO kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve artırmak istiyorsanız yönlendirme işlemini belirli zaman aralıklarında yapmanız önemlidir. Yeni URL belirledikten sonra eski URL sisteminizi direkt olarak aktarma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress 301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

WordPress kullanıcıları tarafından 301 yönlendirmesinin nasıl yapıldığı konusu merak edilen konular arasındadır. Redirection ve Yoast SEO eklentilerinden herhangi birini WordPress sitenize yüklemelisiniz.

Yükleme işleminin ardından yönlendirmek istediğiniz URL sisteminizi yeni URL sistemine aktarmalısınız. Yeni yönlendirme işlemi oluşturmak için SEO bölmesine giriş yaptıktan sonra araçlar bölümüne girerek yönlendirmeler sayfasını açınız.

Yönlendirmeler sayfasını açtıktan sonra yeni yönlendirme ekle butonuna ya da yeni yönlendirme oluştur sekmesine tıklayarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayarları yapmak için ise kaynak URL bölümüne eski URL girişi yapmalısınız. Hedef URL bölmesine yeni URL kodunu girmelisiniz.

Yönlendirme türü bölmesine ise 301 yönlendirme kodunu girmelisiniz. Ayarlarınızı yaptıktan sonra kaydederek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. İşlemleri yaparak eski URL değerlerinizi ve SEO değerlerinizi yeni URL sistemine aktarmış olursunuz. Bu durumda kullanıcı deneyiminizi olumlu yönde etkileyecektir.

Htaccess 301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Web sitesi sahipleri tarafından merak unsuru oluşturan konulardan birisi de htaccess 301 yönlendirmesinin nasıl yapıldığı konusudur. Herhangi bir metin düzenleyici kullanarak htaccess dosyasını açmanız gerekir. Dosya bu süreçte WordPress web sitenizin bulunduğu kök dizisinde yer alacaktır.

Bu süreçte dosyanın üst bölmesine bazı kodlar eklemeniz gerekir. Kod ekleme işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra dosyanızı kaydediniz. Dosyanızı kaydetmeden önce mutlaka yedeklemesini almanız gerekiyor. Dosya kaydetme işlemlerinin ardından Cpanel ve FTP yönetim panelleri kullanarak dosyanızı sunucunuza yükleyebilirsiniz.

.htaccess ile URL Yönlendirme İşlemi
Redirect 301 /eski-url /yeni-url
.htaccess ile Alanadı Yönlendirme İşlemi
Redirect 301 / https://yenisite.com

Cloudflare İle 301 Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

301 yönlendirmesi yapmak söz konusu olduğunda en kolay Cloudflare ile 301 yönlendirmesi yapmak olacaktır. Bu süreçte ilk öncelikle yapmanız gereken Cloudflare hesabınıza giriş yapmaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra web sitenizi seçiniz.

Seçim yaptıktan sonra sol bölmede bulunan page rules seçeneğine tıklamalısınız. Tıklama işlemlerinin ardından create page rule sekmesine tıklayınız. Bu işlemi yaptıktan sonra da ıf the URL matches bölmesine yönlendirme yapmak istediğiniz URL girişini yapınız.

The the settings are bölmesine forwarding URL seçeneğini seçerek devam ediniz. Sonrasında karşınıza gelecek olan sekmeden 301 permanent redirect seçeneğine tıklayınız. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra kaydet ve çık seçeneğine tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Blogger 301 Yönlendirmesi

Diğer yöntemlerden farklı olarak blogger 301 yönlendirmenizin başarılı olmasını istiyorsanız bu süreçte site haritası oluşturmanız gerekiyor. Site haritası oluşturmak için yapmanız gereken Google Search Console hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise sitemaps bölümüne giriniz.

Sonrasında add a new sitemap bölmesine tıklayınız. Bu işlemlerin ardından site haritanız oluşmuş olacaktır. Site haritanız oluştuktan sonra ise metin düzenleyici kullanarak htaccess dosyasını açmalısınız. Dosyayı açtıktan sonra gerekli olan kodları girdikten sonra işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yönlendirmenin doğru olarak çalıştığından emin olmak için farklı cihazlar üzerinden eklentiyi kontrol etmeniz gerekiyor. Farklı cihazlarda da eklenti düzgün bir şekilde çalışıyorsa kaydederek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Linux Hosting 301 Yönlendirmesi

Yönlendirme işlemini yapmak istiyorsanız hosting hesabınıza cnapel vasıtasıyla giriş yapmanız gerekecektir. Giriş yapma işlemini tamamladıktan sonra ise domains bölümüne tıklayarak redirects seçeneğine tıklayınız.

Bu işlemi de yaptıktan sonra add redirect kısmına tıklayınız. Tıklamadan sonra ise yapmanız gereken type bölmesinden permanent 301 seçeneğine tıklamak olacaktır. Seçeneğe tıkladıktan sonra eski URL kodunuzu giriniz.

Sonrasında ise açılacak olan sekmede 1 yerine yeni URL adresini giriş yapınız. Add bölümüne tıklayarak yönlendirmenizi kaydedin. Bu işlemlerin ardından artık 301 yönlendirmesi tamamlanmış olacaktır.

Yönlendirme işlemi günümüzde en kolay olarak cpanel aracılığıyla yapılır. Dolayısıyla hosting hesabınıza bağlı olan cpanel vasıtasıyla siz de işlemlerinizi hızlı bir şekilde kolay olarak yapabilirsiniz.

Windows Hosting 301 Yönlendirmesi

301 yönlendirmesi yapmak söz konusu olduğunda Windows hosting 301 yönlendirmesinin nasıl yapılacağı konusu her daim merak edilen konu başlıkları arasında listenin ilk sıralarında yer alıyor. Bu süreçte yapmanız gereken hosting hesabınıza giriş yapmaktır.

Hosting hesabınıza plesk aracılığıyla giriş yapmanız gerekir. Sonrasında sol menü bölmesinde bulunan websites domains bölümüne tıklamalısınız. İşlemin ardından hosting settings butonuna tıklayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Permanent SEO-safe 301 redirect seçeneğine tıklayanız. Karşınıza çıkacak olan bölmeye eski URL adresini giriniz. Sonrasında ise yeni URL adresini girerek add bölmesine tıklayınız. İşlemleri tamamladıktan sonra doğru olarak çalışıp çalışmadığını anlamak amacıyla farklı cihazlardan test yapmalısınız. Doğru çalıştığınızdan emin olduktan sonra işlemlerinizi kaydederek çıkabilirsiniz.

301 Yönlendirmesi Ne Zaman Yapılır?

301 yönlendirmesi günümüzde kalıcı olarak URL adresinin başka URL adresine taşınmasına verilen genel isimdir. 301 yönlendirmesi ne zaman yapılır, sorusu son zamanlarda sık sık gündeme gelerek merak ediliyor.

Doğru zaman dilimleri içinde yönlendirme işlemini yapmak her açıdan web sitesi sahiplerine avantajlar sağlayacaktır. Eski web sitesinde bulunan sayfalar kaldırıldığında artık kullanıcılarınız sayfalarınıza erişemezler. Dolayısıyla bu süreçte mutlaka 301 yönlendirmesini en kısa zamanda yapmanız gerekecektir.

En kısa zamanda yapmadığınız taktirde ise trafik akışınızda düşüşler yaşanabileceği gibi kullanıcı deneyiminizde olumsuz yönde etkilenecektir. Eski adresi yeni adrese yönlendirmek istiyorsanız vakit kaybetmeden 301 yönlendirmesini yapmanız gerekir.

301 yönlendirmelerini zamanında yapmak SEO uyumluluğu açısından çok önemlidir. Sitenizin SEO uyumlu olması rank açısından gereklidir. Ne kadar fazla rank elde ederseniz sitenizin üst sıralarda görülme olasılığında artışlar yaşanacaktır.

Link yapısı uyumu açısından da aynı zamanda 301 yönlendirmenizi yapmak önemli bir süreci teşkil eder. Link yapınız uyumsuz olursa eğer rank puanlarınızda ciddi düşüşler yaşayabilirsiniz.

Bu tarz düşüşlerle karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka sitenizin link yapısı uyumunu sağlamak için 301 yönlendirmesini zamanında yapmaya özen gösterin. Zamanın yapıldığı taktirde 301 yönlendirmesi SEO uyumunu koruyacağı gibi aynı zamanda kullanıcı deneyiminizi iyileştirerek daha fazla kullanıcıya hitap etmenizi sağlayacaktır.

301 Yönlendirmesi Neden Önemlidir?

301 yönlendirmesi günümüzde birçok farklı sebepten ötürü son derece önemli bir işlevselliğe sahip durumdadır. Özellikle internet sitelerinde 301 yönlendirmeleri önemli rol oynamasıyla ön plana çıkar.

301 yönlendirmesi kullanıcı deneyimini ciddi düzeyde optimize ederek iyileştirir. Böylelikle kullanıcılara doğru sayfalara erişim avantajı sunar. Bu durumda ziyaretçilerinizin site içinde daha kolay hareket etmesine olanaklar sağlar.

301 yönlendirme işlemi aynı zamanda link değerinin korunması açısından da son derece önemli düzeydedir. Eski sayfanızdaki backlinklerin korunmasını sağlayarak yeni sayfaya direkt olarak aktarmanıza olanaklar tanır.

Böylelikle backlinkler korunarak doğrudan yeni sayfaya aktarılmış olur. SEO arama motoru optimizasyonu uyumluluğu bakımından da günümüze hiç şüphesiz 301 yönlendirmesi çok önemlidir. Botların site haritasında gezinmesini kolaylaştırmasıyla beraber 301 yönlendirmesinin önemli oldukça büyük oluyor.

301 Yönlendirmesi Neden Önemlidir?

Doğru web sayfalarının taranması, sayfaların indekslenmesi, üst sıralarda yer almasını sağlamada 301 yönlendirmesi son derece önemli bir kavram olarak bilinir. URL değişikliği web sitesi değişimi kadar önemli bir süreci kapsar. Dolayısıyla mutlaka doğru ve etkili bir şekilde yönlendirme işleminin yapılması gerekir.

İçerik işlemlerinizi taşıyabilecek olan 301 yönlendirmesi içeriklerinizin korunmasını sağlayacak etmenlerden birisi konumunda bulunuyor. İnternet sitelerinin düzenli olarak optimize edilmesi ve kullanıcı deneyimini arttırması bakımından günümüzde 301 yönlendirmesinin önemi son derece fazladır. Bunun yanında internet sitenizin güvenliği açısından da 301 yönlendirmesi büyük önem taşır.

301 Yönlendirmesine Zararlı Mıdır?

Hiçbir şekilde doğru bir şekilde yapıldığında 301 yönlendirmesinin herhangi bir zararı bulunmaz. Aksine son derece web sitelerinin gelişimi ve SEO performansı açısından faydalı bir işlemdir. Yönlendirmeler yanlış yapılırsa eğer web sitenizin kullanıcı deneyimi ve kaynaklarında ciddi düzeyde tükenmeler oluşur. Bu durumda elbette ki sitenizin sıralama puanını düşürerek alt sıralara yerleşmesini sağlar.

Gene yanlış yönlendirmeler yapmak link düzeninizi de bozacaktır. Link düzeni bozulması kapsamında ise backlinklerin içeriğinde kaybolmalar yaşanır. Dolayısıyla bu kapsamda kullanıcı deneyiminiz bozulacak ve aynı zamanda organik trafik akışınız olumsuz yönde etkilenecektir. Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız mutlaka yönlendirme işlemini doğru bir şekilde yapmanız gerekecektir.

Eski Urlleri Yeni Urllere Yönlendirmek Zararlı Mı?

Eski URL’leri yeni URL’lere yönlendirmek genel anlamda zararlı bir işlem değildir. Aksine SEO uyumlu web sitesi oluşturmak için önemli bir süreci kapsıyor. SEO uyumu ve performansını arttırmak istiyorsanız bu süreçte yönlendirme işlemini doğru ve uyumlu bir şekilde yapmanız gerekir. 301 yönlendirmeleri sayfanın taşındığı bilgisini arama motorlarına verir.

Bu durumda arama motorlarının eski URL yerine yeni URL’leri eklemesini sağlar. 301 yönlendirmeleri aynı zamanda kullanıcıların eski URL üzerinden web sitesine ziyaret etmelerine engeller. Böylelikle kullanıcılarınız direkt olarak yeni URL üzerinden web sitelerine ziyaret etmek zorunda kalırlar. Bu durumda elbette ki kullanıcı deneyimini olumlu yönde etkileyerek artmasını sağlar.

Kullanıcı deneyiminizi iyileştirmek istiyorsanız ve trafik akışınızın pozitif yönde gelişim göstermesini istiyorsanız bu süreçte mutlaka 301 yönlendirmesi yapmanız gerekecektir. 301 yönlendirmesi birçok farklı aşamada yapılabilen bir işlem çeşidi olarak bilinir. Arama motoru optimizasyonu ve SEO performans iyileştirme gibi alanlarda etkili olan bir işlem çeşidi olarak bilinir.

Aynı zamanda eski URL’lerinizin kolay ve hızlı bir şekilde hızlı bir şekilde yeni URL’lere taşınmasını sağlayan 301 yönlendirmesinin doğru olarak yapıldığı taktirde hiçbir şekilde zararı bulunmuyor. Yanlış olarak yapıldığı taktirde ise birçok farklı sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yanlış yönlendirmeler her şeyden önce kullanıcı deneyiminizi olumsuz yön de etkileyerek trafik akışınızın azalmasını sağlar.

301 Yönlendirmesi Nasıl Test Edilir?

Test etme işlemleri 301 yönlendirmeleri için çok önemli bir işlem olarak bilinir. 301 yönlendirmesi doğru bir şekilde yapılmazsa kullanıcı deneyiminde ciddi düşüşler yaşanabilir. Dolayısıyla mutlaka test işlemini yapmanız gerekir. Web tarayıcınızın bu süreçte adres çubuğu bölmesine eski URL adresini giriniz.

Sonrasında ise yönlendirmenin doğru olarak yapıldığını kontrol etmek amacıyla Redirect Checker ve Developer Tools araçlarından birini kullanmanız gerekir. Yönlendirmenin sonrasında doğru bir şekilde anlamak için Google Search Console yönlendirmeler sekmesi üzerinden test işlemlerinizi kontrol edebilirsiniz. Yönlendirmelerin doğru olarak yapılıp yapılmadığını test amacıyla gene farklı cihazlar üzerinden test etme işlemlerinizi yapmanız önemlidir.

301 Yönlendirmelerini Tespit Edebileceğimiz Bazı Araçlar

Gelişen web teknolojisiyle ve yazılım sistemleriyle beraber günümüzde 301 yönlendirmelerini tespit edebileceğiniz bazı araçlar bulunuyor.

Bu araçlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

Yukarıdaki 5 araç en fazla kullanılan tespit etme araçları arasında bulunuyor. En fazla kullanılan araç ise Google Search Console olarak ön plana çıkıyor. Ücretsiz bir araç olması ve kolaylıkla test edebilme olanağı sunması aracın sıklıkla kullanılmasında etkili rol oynar.

Screaming Frog ise internet sitenizi tarayan bir araçtır. 301 yönlendirmelerini izlemenize yardımcı olacaktır. Araç sayesinde bütün sayfaları ve yönlendirmeleri tespit edebileceksiniz. Aynı zamanda gene hataları da kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Ahrefs aracı SEO optimizasyonunu izlemeyi sağlayan 301 yönlendirme tespit aracıdır. 301 yönlendirmesini kontrol etmek ve izlemek istiyorsanız Ahrefs aracını kullanabilirsiniz. Redirect Path aracı web sitelerinin 301 yönlendirme durumlarını takip etme olanağını sizlere sunar. Eklenti sayesinde 301 yönlendirmelerinin doğru bir şekilde yönlendirdiğinizden emin olabilirsiniz.

Online Redirect Checker aracı online olarak ücretsiz bir şekilde sizlere 301 yönlendirmesi tespit etme avantajı sunar. Araç URL’lerinizi test etmenize olanaklar sağlar. Aynı zamanda doğru bir şekilde yönlendirip yönlendirmediğinizi tespit etmek bakımından Online Redirect Checker sizlere avantajlar sağlayacak ücretsiz bir araçtır. Aracı kullanmak son derece kolaydır. Sayılan 5 araçtan herhangi birini kullanarak 301 yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

301 Yönlendirmesini İzleyebileceğiniz Bazı Uygulamalar

Gelişen teknolojiyle beraber 301 yönlendirmesini izleyebileceğiniz bazı farklı ücretli ve ücretsiz uygulamalar bulunuyor. Uygulamalar aracılığıyla son derece kolay bir şekilde 301 yönlendirmesini takip edebilirsiniz.

Uygulamalar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Redirect Detective,
 • Http Headers,
 • Http Status Codes Checker,
 • URL Manager,
 • URL Redirect Checker,

Sayılan 5 araçtan herhangi birini kullanarak kolaylıkla 301 yönlendirmesi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Araçların çoğu ücretsiz olup kullanımı son derece basittir. Kolay anlaşılabilir kullanım olanaklarıyla 301 yönlendirmesini takip etme ve izlemenize olanaklar tanır. Bunun yanında 301 yönlendirmesinin doğru olarak yapılıp yapılmadığını da sizlere anlama fırsatları sunacaktır.

301 Yönlendirmesi Yapmak

Web sitenizin SEO performansını arttırmak ve daha verimli rank puanlarını elde etmek söz konusu olduğunda 301 yönlendirmesi yapmak son derece önemli bir süreci kapsıyor. Kullanıcı deneyimi iyileştirme ve daha fazla kullanıcıya hitap etme bakımından 301 yönlendirmesi yapmak günümüzde çok önemlidir.

Yönlendirme işleminizi yapmak için uygulayabileceğiniz farklı metotlar bulunur. Yönlendirmeleri yaptıktan sonra gene izlemek ve takip etmek içinse kullanabileceğiniz farklı düzeyde uygulamalar mevcuttur.

Uygulamaları kullanarak yaptığınız yönlendirmeleri takip edebilir ve doğru olarak çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz. Arama motorları botlarının sayfanızda kolayca gezinmesini sağlamak için 301 yönlendirmesinin yapılması gerekir. Bu durum sitenizin rank puanını ciddi düzeyde artıracaktır. Rank düzeyini artırarak her açıdan sitenizin sıralama puanını kolaylıkla artırabilirsiniz.

Web Sitenin Hızını Etkiler Mi?

Web sitelerinin hızını 301 yönlendirmesi yapak etkiler. Sayfa yükleme süresinin artması genel düzeydeki performansının düşmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda yönlendirme işlemleri internet sitenizin hızını olumsuz yönde etkileyebilir. Yönlendirmeleri kullanmadan önce mutlaka etkili bir planlama yapılması gerekilir.

Planlama yapılmadan yönlendirmeler yapmak sitenizin performansının düşmesine sebep olabilir ve bu durumda hızınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Sayfa yükleme hızınızı korumak istiyorsanız bu süreçte yönlendirme işlemleri sırasında minimum en az sayıda yönlendirmelere izin vermeniz gerekecektir.

Böylelikle web sitenizin hız optimizasyonunu koruyabilecek ve böylece genel hız performansını koruyarak kullanıcı deneyimini iyileştirebileceksiniz. Aynı zamanda organik trafik akışınızı da koruyarak sitenizin organik trafik akışını artırabileceksiniz.

301 Yönlendirmesi Yapmak

Web sitenizin SEO uyumlu bir site olmasını istiyorsanız ve SEO performansını pozitif yönde iyileştirmek istiyorsanız 301 yönlendirmesi yapmak son derece etkili bir işlem çeşidi olarak ön plana çıkar. Yönlendirme yapmak aynı zamanda organik trafik akışınızı koruyacak ve artıracaktır. Sitenizin genel SEO uyumluluğunu korumak ve iyileştirmek bakımından da önemli bir yere sahiptir.

Web Sitenin Seo Performansını Arttırır Mı?

301 yönlendirmesi yapmak web sitelerinin Seo performansını ciddi düzeyde artırarak sitenizin rekabet düzeyini yükseltir. Rakip web sitelerinin önüne geçmek istiyorsanız iyi bir planlamayla 301 yönlendirmesi yapmak son derece önemli bir süreci teşkil edecektir. Seo optimizasyonu ve genel site hızı performansı arttırmak bakımından süreç önemlidir.

Seo iyileştirmesi ve Seo uyumunu gerçekleştirmek açısından da gene 301 yönlendirmesini yapmak önemli bir süreci kapsayacaktır. Aynı zamanda 301 yönlendirmesi sayfanızın yükleme hızını da artırır. Sayfanızın yükleme hızının artması elbette ki kullanıcı deneyimini iyileştirecek faktörler arasındadır. Kullanıcı deneyiminin iyileşmesi de direkt olarak organik trafik akışını etkileyecektir.

301 Nasıl İptal Edilir?

Web sitesi sahipleri tarafından merak uyandıran konulardan birisi de 301 nasıl iptal edilir, konusudur. İnternet sitenizin kodlarını açınız. Sonrasında yönetim paneli üzerinden giriş yapınız.

Giriş yaptıktan sonra yönlendirmeyi iptal etmek istediğiniz URL’yi seçiniz. Yönlendirme kodunu bulunuz ve kaldırınız. İşlemlerinizi yaptıktan sonra değişikleri kaydederek web sitenizin baştan taranmasını sağlayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu