Google ADS

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır? Ücretsiz Destek

Kullanıcıların merak ettiği google ads nedir? dünyanın tüm noktalarından ve her ölçekli işletmelerin ürünlerinin tanıtımlarını yapmasını sağlayan özel bir Google uygulamasıdır. Uygulama üzerinden binlerce aktif yerli ve yabancı e-ticaret siteleri ürünlerinin reklamlarını gerçekleştiriyor.

Google ads uygulaması bu sebeple uzun senelerden buyana firmalar tarafından tercih ediliyor. Özetle uygulama işletmelerin maksimum müşteri potansiyeline daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Google Ads Nasıl Kullanılır?

Google ads uygulaması basit bir kullanıma sahiptir. İşletmeler bu nedenle uygulamayı zorluk çekmeden kullanabilir. Uygulama doğrudan farklı şekillerde görünmenizi sağlar. Firmanızın rakip firmalara fark atmasını sağlar. Google ads üzerinden tüm hedeflerinize tek bir merkez üzerinden ulaşabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi ve dönüşümlerinizi yükseltin. Müşterilerin karşısında yer aldıkları alanlarda ortaya çıkın ve müşterilerinize sıradışı ürünler sunun.

Google Ads Ne İşe Yarar?

Uygulama geniş bir perspektif üzerinden işletmelere hizmet sunar. Firmalar uygulamayı kullanarak dünya genelinden milyonlarca aktif müşteri kitlesine dakikalar içerisinde ulaşıyor.

Bu bağlamda ads uygulaması işletmelerin zaman kazanmasını da sağlar. Google ads uygulamasını kullanabilmek açısından deneyimli olmanız gerekmez. Tüm yönlendirmeler doğrudan sistem tarafından otomatik bir şekilde sunulur.

Google Ads İle Neler Kazanabilirsiniz?

Google ads uygulaması firmanıza katkılar sunar. Bunlar şu şekildedir;

1-Firmanız için en uygun anahtar kelimeleri, ürün kataloglarını ve pazarlaması gibi birçok öğeleri entegre eder.

2-İşletmenizin daha hızlı bir şekilde yol almasını sağlar.

3-Firmamızın sektörde kısa sürede lider olmasına yardımcı olur.

4-Firmanızın profesyonel anlamda müşterileriyle irtibata geçmesini sağlar.

5-Daha kaliteli bir şekilde pazar ağı oluşturmanızı sağlar.

Bu sebeple Google uygulaması devasa e-ticaret firmaları tarafından da desteklenir.

Google Ads Uygulamasını Hangi Firmalar Kullanabilir?

Google, e-ticaret konusunda da firmalara katı kurallar uygulamaz. Bu bakımdan sistem en kaliteli uygulamalardan her ölçekli firmaların da faydalanmasını destekler. Bu uygulamalar arasında Google Ads birinci sırada yer alır. Uygulamadan her ölçekten firmalar pratik bir şekilde yararlanabilir. Firmanızın konum ve büyüklüğü fark etmez. Google ads yönteminden faydalanmak için firmanızın dijital dünyada hizmet sunması yeterlidir.

Google Ads Güvenilir Mi?

Google ads uygulaması güvenilirdir. Uygulama hizmete sunulmadan önce Google uzmanları tarafından test edilmiştir. Test sonrasında uygulama global anlamda hizmete açılmıştır. Böylece pek çok işletmeler artık işlemlerinde Google Adwords uygulamasından faydalanıyor.

Google Ads Kullanmanın Avantajları

Google Adwords uygulaması kullanmanız hem sizlere hem firmanıza avantajlar sunar. Yöntem üzerinden firmanızın eksikliklerini gözlemleyebilirsiniz. Çünkü Google ads işletmelerin e-ticari alanda başarılı olması açısından geliştirilmiştir. Yöntem ürünlerinizin daha geniş pazarlara ulaşmasını sağlar.

Google Ads Uygulaması Ücretli Midir?

Uygulamadan yararlanmak istediğinizde belirli bir hizmet bedeli ödemeniz gerekir. Google Adwords yöntemi ücretlidir. Bu nedenle işletmeler ücret ödedikten sonra uygulamayı kullanabilir. Uygulama ücretinizi tüm banka kredi kartlarınızdan ödeyebilirsiniz.

Google Ads Hesabı Nasıl Açılır?

Google Ads hesabınızı pratik bir şekilde açtırabilirsiniz. Hesabınızı açtırmak için ilk olarak ads.google.com sitesine giriş yapmanız gerekir. Bu bölümde yer alan Hemen Başla sekmesine tıklayın. Bu aşamadan sonrasında kullandığınız e-mail adresinizden hesabınızı açabilirsiniz.

Ayrıca mail adresinizin Gmail uzantılı olması gerekmez. Farklı uzantılı herhangi bir mail adresinizden de hesabınızı açabilirsiniz. Bu aşamadan itibaren kaydınızı tamamlamanız gerekir. Bu bağlamda ise bazı adımları atmanız gerekir. Buradan karşınıza çıkacak tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekir.

Faturalandırma bilgilerinizi hesabınıza eksiksiz olarak eklemeniz gerekir. Tüm işlemlerinizi tamamladıktan sonra temsilen oluşan kampanyayı dilerseniz yeniden ekrandan kaldırabilirsiniz. Ayrıca hali hazırda bir MMC hesabınız olması durumunda tüm bu aşamalarla zaman kaybetmezsiniz. Bu durumda doğrudan yeni bir Google reklam hesabı oluşturarak firmanızın reklamlarını sunabilirsiniz.

Google Ads Üzerinden Reklam Vermenin Maliyeti Nedir?

Uygulama üzerinden reklam vermenin maliyeti firmalar arasında farklılık gösterir. Google reklam bütçesi konusunda işletmeleri özgür bırakmıştır. Bu durumda işletmeler doğrudan kendi ekonomik bütçeleri doğrultusunda reklamlarını sunabilir. Her firmanın aylık kazanç cirosu binlerce lira olabilir. Pek çok firmaların daha düşük düzeyde olabilir. Bu sebeple sadece Google arama ağında reklamların tıklanması üzerinden maliyet yapılabilir.

Google’ye Nasıl Ödeme Yapılır?

Uygulamayı kullanmak için Google reklam hesabınızdan ödemenizi sadece Google firmasına yapmanız gerekir. Google bu yönde geniş ödeme seçenekleri sunar. Bu yöntemler arasında banka kredi kartları, havale ve EFT, elektronik ödeme yöntemleri yer alır.

Eğer kredi kartı ya da bankamatik kartı üzerinden ödeme yapılmak istenirse, Google bu yönde 2 farklı seçenek sunar. Manuel ödemede reklam hesabına entegre edilen banka kredi kartı üzerinden ek ödeme yapılmaksızın ödeme yapılabilir.

Otomatik ödeme talimatında ise doğrudan Google tarafından işletme hesabı üzerinde ödeme faturalandırılır. Harcamalar belirli bir sınıra ulaştığında ise Google tarafından otomatik olarak ödeme çekilir. Bu durumda işletmelerin herhangi bir eylemde bulunması gerekmez.

Google'ye Nasıl Ödeme Yapılır?

Reklamlar Kaç Günde Yayınlanacak?

Firmalar tüm aşamaları tamamlandıktan sonra reklamlarını yayınlayabilir. Bu durum ise belirli süreçleri kapsar. Oluşturulacak olan her bir reklam için firmalar günlük en yüksek düzeyde harcama sınırını belirler.

Buna bir örnek verilecek olursak, firmalar reklam hesabına 500 TL ekleme yaptığında, oluşturulan reklam bütçesi için de günlük 5 TL olduğunda 1 aylık zaman dilimi için maksimum 500 TL tutarında harcama yapılabilir.

Fakat bazı günlerde 5 TL altından maliyet gerekebilir. Bu nedenle işletmeler reklamlarını ne kadar düzeyde yayınlayacakları konusunda kendileri karar verebiilir. Bu yönde Google tarafından müdahale yapılmaz.

Google Ads Kullanan İşletmeler Memnun Mu?

Google Ads uygulamasını kullanan işletmeler yöntemden memnun kaldığını ifade ediyor. Firmalar uygulama üzerinden reklamlarını günlük düzenli bir şekilde verdiğini vurguluyor. Bu bakımdan da hayalindeki maksimum müşteri kitlesine kestirme yoldan kavuştuğunu belirtiyor.

İşletmeler Google ads uygulamasını sıradışı bir işleyişe sahip olduğunu belirtiyor. Yöntem algoritmasının anlaşılır ve sade bir tasarıma sahip olduğunu vurguluyor. Bu bakımdan e-ticaret sitelerine tavsiye ettiğini belirtiyor.

Google Ads Uygulaması Kullanım Süresi

Google Adwords kullanım süresi firmalar tarafından belirlenir. Firmalar ödemelerini düzenli olarak yaptığı sürece uygulamadan ömür boyu kesintisiz olarak yararlanır. Google bu yönde de firmalara herhangi kısıtlama getirmez.

Büyük ölçekli işletmeler tarafından uygulama sürekli olarak kullanılıyor. Orta ölçekli firmalar için de bu kriter geçerlidir. Yalnızca küçük ölçekli e-ticaret siteleri tarafından uygulama kısa süreli ya da geçici olarak tercih ediliyor.

Google Ads Uygulaması Neden Kullanılır?

Google Ads uygulaması birçok nedenlere bağlı olarak kullanılır. Firmalar artık dijital dünyanın gücünden faydalanıyor. Bu bakımdan kendi reklamlarını doğrudan bu ortam üzerinden yapıyor.

Fakat kaliteli bir şekilde reklamlar yapmaya ihtiyaç duyar. Bu bağlamda ise Google Ads uygulamasına ihtiyaç duyulur. Yöntem geçmişten bugüne dek e-ticari firmalara ışık tutuyor. Firmaların reklam maliyetinin azaltılmasında etki yaratır. Böylece işletmeler düşük maliyetler üzerinden maksimum kalitedeki reklamlar sunma fırsatına sahip oluyor.

Google Ads Etkinliğinin Yükseltilmesi İçin Yapılması Gerekenler

Google Ads etkinliğinin yükseltilmesi amacıyla bazı adımlar atılabilir. Sistem firma reklamlarının gün içerisinde kaç kez tıklandığını, kaç defa görüntülendiğini gibi pek çok ayrıntıları gösterir. Bu kapsamda kaç TL harcamalar yapmanız gerektiği yönünde sizlere yol gösterir. Google Analytics uygulaması ile de web sitelerinin günlük tıklanma oranları gözlemlenebilir.

Google Ads Eşleme Türleri

Google ads pek çok eşleme türleri mevcuttur. Bunlar;

1-Geniş eşleme

2-Geniş eşleme düzenleyicisi

3-Sıralı eşleme

4-Tam eşleme

Olarak toplamda 4 farklı eşleme türleri bulunur. Google ads, veriye dayalı bir şekilde işletmelerin kendilerini geliştirmesini sağlar. Böylece hedeflenen kitlelere çok daha kararlı bir şekilde erişilmesini sağlar. Uygulama işletmelerin pozitif bir şekilde ilerlemesini sağlar. Markaların bilinirlik seviyesinin yükselmesine destek olur. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu